top of page
logo-carbograf.png

Spółka CARBOGRAF rozpoczęła działalność produkcyjną w 2000r. na bazie likwidowanego wydziału wyrobów Drobnych Zakładów Elektrod Węglowych ZEW S.A. w Raciborzu, obecnie TOKAI COBEX POLSKA.

Nasze węglowe i grafitowe produkty mają szerokie zastosowanie w przemyśle metalurgicznym, elektrochemicznym i elektrotechnicznym.

W metalurgii nasze wyroby wykorzystuje się do nawęglania żelaza i jego stopów, do produkcji mas formierskich i materiałów ogniotrwałych.

Grafitowe elementy używane są w instalacjach ciągłego odlewania metali kolorowych oraz w procesie topienia metali szlachetnych, takich jak złoto czy srebro.

Elektrody grafitowe stosowane są w obróbce stali i metali nieżelaznych.

Przemysł elektrotechniczny wykorzystuje materiały metalografitowe i elektrografitowe np. do wyrobu szczotek do silników elektrycznych czy ślizgów do suwnic.

Ślizgi grafitowe wykorzystywane są w transporcie tramwajowym, trolejbusowym i kolejowym.

Grafitowe i węglowe uszczelnienia i łożyska, ze względu na swoje parametry, stosowane są we wszelkiego rodzaju armaturach, pompach i generatorach.

Nasze wyroby wykorzystywane są również przez przemysł szklarski, motoryzacyjny oraz chemiczny.

Polski film
Obejrzyj Teraz

 

Nasza wiedza, wieloletnie doświadczenie, rozbudowane zaplecze produkcyjne i kadrowe, współpraca z wieloma jednostkami naukowymi m.in. AGH, oraz wprowadzony wiele lat temu System Zarządzania Jakością, zgodny z PN EN ISO 9001:2015, certyfikowany przez TÜV Rheinland, pozwalają  nam profesjonalnie zaspokajać potrzeby klientów, również w zakresie doradztwa i wdrażania nowych rozwiązań technicznych.

bottom of page