Spółka CARBOGRAF rozpoczęła działalność gospodarczą w 2000r., przejmując technologię, urządzenia produkcyjne i pracowników, likwidowanego Wydziału Wyrobów Drobnych z Zakładów Elektrod Węglowych ZEW S.A. w Raciborzu.

Nasze produkty mają szerokie zastosowanie w przemyśle metalurgicznym, elektrochemicznym i elektrotechnicznym. W metalurgii nasze wyroby wykorzystuje się do nawęglania żelaza i jego stopów, do produkcji mas formierskich i materiałów ogniotrwałych. Grafitowe elementy używane są w instalacjach ciągłego odlewania metali kolorowych oraz w procesie topienia metali szlachetnych, takich jak złoto czy srebro. Elektrody grafitowe i  spawalnicze stosowane są w obróbce stali i metali nieżelaznych. Przemysł elektrotechniczny wykorzystuje materiały metalografitowe i elektrografitowe, np. do wyrobu szczotek do silników elektrycznych czy ślizgów do suwnic. Produkowane przez nas ślizgi grafitowe wykorzystywane są w transporcie tramwajowym, trolejbusowym i kolejowym.  Grafitowe i węglowe uszczelnienia i łożyska, ze względu na swoje parametry, stosowane są we wszelkiego rodzaju armaturach, pompach i generatorach. Nasze wyroby wykorzystywane są również przez przemysł szklarski, motoryzacyjny oraz chemiczny.

      Nasza wiedza, wieloletnie doświadczenie, rozbudowane zaplecze produkcyjne i kadrowe, współpraca z jednostkami naukowymi m.in. AGH, oraz wprowadzony wiele lat temu System Zarządzania Jakością, zgodny z PN EN ISO 9001:2015, certyfikowany przez TUV Rheinland, pozwalają  nam profesjonalnie zaspokajać potrzeby klientów, również w zakresie doradztwa i wdrażania nowych rozwiązań technicznych.